Minął półmetek. Podczas Różewicz Open Festival było coś dla ciała i coś dla ducha. Spotkania, wystawy koncerty, ale też np. Poetycka Gra Uliczna. Zadaniem uczestników było odnalezienie ukrytych w różnych częściach Radomska wersów wiersza. Prawidłowo złożone powinny wyglądać tak:

Jak dwie jaszczurki
Grzać się w słońcu
W pogodzie oczu i uśmiechów
I śmiać się głośno
By z daleka
Własnego nasłuchiwać echa

Zadanie było o tyle trudne, że utwór nie był dotąd publikowany, a napisał go najstarszy z braci Różewiczów – Janusz. Autorem gry był Piotr Grobliński, poeta, felietonista i kierownik Ośrodka Literacko-Wydawniczego Łódzkiego Domu Kultury. Najlepiej z zadaniem poradziły sobie cztery dziewczyny: Roksana Karkoszka, Milena Kina, Aleksandra Kisiołek i Paulina Bąk.

gra uliczna

Była też prawdziwa uczta dla melomanów. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zagrał PRASQUAL. Podczas jego koncertu można było usłyszeć kompozycje J.S. Bacha, ale też repertuar własny artysty. Szczególnym punktem programu było prawykonanie epitafium „Musiuque pour le Roi Primodial", które PRASQUAL stworzył w hołdzie Tadeuszowi Różewiczowi.
Uczestnikom festiwalu na deser zafundowano monodram „Szekspir forever!" z brawurową kreacją Andrzeja Seweryna. Artysta po przedstawieniu spotkał się także z publicznością. Opowiadał o swojej pracy, fascynacji Szekspirem; chwalił również Różewicz Open Festival. Przyznawał, że w Radomsku jest po raz pierwszy. Ponadto była okazja do posłuchania fragmentów książki Tadeusza Różewicza „Matka odchodzi", które czytali Teresa Lipowska i Grzegorz Gierak.

a.seweryn

W galerii MDK od piątku można z kolei oglądać wystawę fotografii Zbigniewa Kulika „Tadeusz Różewicz – poeta i dramaturg w Karkonoszach". Ekspozycja ta przyjechała z Karpacza, gdzie pochowany został Tadeusz Różewicz, który nie ukrywał swojej wielkiej miłości do Karkonoszy.
Przypomnijmy, że festiwal nie przypadkiem organizowany jest w Radomsku. To właśnie w tym mieście wychowali się trzej bracia Różewiczowie. Janusz - poeta, Stanisław – reżyser i Tadeusz – poeta i dramaturg. Festiwal kończy się w poniedziałek